Права дитини

Кожен член суспільства має права. Оскільки дитина є повноцінним членом суспільства, вона також має свої права, деякі особливості реалізації яких обумовлені виключно тим фактом, що її фізична та розумова незрілість потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист. У залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція ООН про права дитини від 20.11.1989.

Українське законодавство з питань прав дитини

Конституція України (статті 24, 51, 52, 92)
Сімейний кодекс України (глави 13, 14 та ін.)
Цивільний кодекс України (ст.ст. 295, 1261 та ін.)
Житловий кодекс Української РСР (ст. 125 та ін.)
Закон України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей»
Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»
Закон України «Про охорону дитинства»

Файли для завантаженння:

Батькам про права дитини

Конвенція ООН про права дитини (у картинках)

Конвенція ООН про права дитини (розфарбовка)