Адміністрація ЗДО

Яким вимогам має відповідати лідер сучасного колективу?

У наш час висуваються важливі вимоги до професійної компетентності та організаторських здібностей керівника ЗДО.

Щоб опанувати складне мистецтво керування всіма ланками роботи ЗДО, необхідні час і практика. Сучасний керівник ЗДО повинен уміти своєчасно інформувати педагогічний колектив про нові педагогічні програми і технології, стимулювати педагогів до вивчення особистості кожної дитини та вміти застосовувати на практиці методи і прийоми, що сприяють індивідуальному розвитку дітей.

Вид діяльності директора ЗДО залежить від створення умов для виявлення творчого потенціалу кожного педагога: своєчасне спрямування педагогів на курси підвищення кваліфікації, проведення методичних заходів з урахуванням запитів педагогів, розроблення і впровадження нових освітніх програм для ЗДО, упровадження і використання на практиці нових інформаційних технологій і програм.

Директор сучасного ЗДО повинен контролювати добирання навчально-методичних посібників, розробок для забезпечення навчально-виховного процесу.

Функції завідувача:

• аналіз рівня розвитку дітей у кожній віковій групі;
  • здійснення коригувальної роботи за різними напрямками діяльності ЗДО;
  • робота з батьками, педагогами та іншими працівниками закладу.

Важливо, щоб керівник закладу добре розумівся на питаннях виховання, адже він керує закладом, де закладаються основи майбутньої особистості підростаючого покоління. Компетенцією директора ЗДО є також розв’язання матеріально-технічних питань.

Грунтовні знання педагогіки, вміння застосовувати ці знання на практиці – невід  якості для керівника педагогічного колективу.

У своїй роботі директор повинен враховувати фактор самоцінності дитинства. Для цього необхідно намагатися створити комфортні умови роботи для працівників ЗДО, позитивний психологічний клімат у колективі, підтримати творчу спрямованість та зацікавленість у праці. Також педагогам необхідно надати певну свободу вибору освітніх програм, технологій і методик, орієнтуючи їх під час вибору програм на вимоги часу, запити сучасної української сім’ї.

Завдання керівника сучасного ЗДО під час вибору певного напрямку розвитку закладу: сформувати колектив однодумців, де враховується думка колективу.

Саме від керівника ЗДО залежить ефективність і злагодженість роботи педагогічного колективу, соціального педагога, психолога. Формування по-справжньому творчого ініціативного педагогічного колективу ЗДО є запорукою високої продуктивності роботи всієї системи дошкільної освіти і створення умов для плавного переходу до системи шкільної освіти.