Ігри з крупами
ІГРИ З КРУПАМИ ДОПОМАГАЮТЬ сенсорно пізнавати предмети і речовини, розвивати дрібну моторику, чуттєве сприйняття, фантазію та уяву. Має медитативний і заспокійливий ефект і неймовірно ВЕСЕЛО.
ГОЛОВНЕ ПРАВИЛО! НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШАТИ, навіть на секундочку, ДІТЕЙ БЕЗ НАГЛЯДУ під час ігор з крупами. Пам’ятайте, в будь якому віці дитини, ви маєте дуже пильнувати за дитиною при грі з крупами!!!
ЯК ОРГАНІЗУВАТИ ІГРИ З КРУПАМИ: Грати на кухні,використовуючи велику миску.
ЯКИМИ КРУПАМИ МОЖНА ГРАТИ: Манка (чи сіль), квасоля, гречка, рис, вермішель, кукурудза,пшоно, горох.
- «ХОВАЄМО РУЧКИ».Для першого знайомства беремо квасолю, або ж манку. Візьміть зручну ємність, зручніше не високу (наприклад, є коробку для взуття, миску для прання,) та насипте туди кілька стаканів крупи. Опустіть ваші руки в крупу та дуже радісно опишіть свої відчуття. Поворушіть пальцями, ховайте пальчики, можна посипати з долоні в долоню, потерти між долонями. Малюк, побачивши вашу позитивну зацікавленість обов’язково до вас приєднається.
- «СЕКРЕТИКИ»Попередньо в крупу заховайте невеликі іграшки та запропонуйте дитині відшукати їх. А якщо мисок буде більше і в кожної буде свій секрет, то без сумніву інтерес зросте ще більше!
- «ПЕРЕСИПАЄМО КРУПУ»Покажіть, як пересипати крупу за допомогою склянки/ложки/ситечка/совочка/черпака/долоньок в тарілочки/бутилочки/відеречка/каструльки, а також з однієї ємності в іншу.
- «СМАЧНА КАШКА».Варіть «кашку» для ляльки, а потім погодуйте її.
- «СОРТУВАННЯ»Змішайте невелику кількість круп, наприклад квасолю і вермішель, перемішайте їх в тарілочці і запропонуйте дитині розділити і розкласти їх в свої тарілочки.
- «МАЛЮВАННЯ».Возьміте піднос і крупу на якій будете малювати (манку, кукурудзяну крупу, сіль, навіть борошно), рівномірним шаром розсипте крупу по таці. Покажіть, як малювати (проведіть кілька ліній), як брати крупу – трьома пальцями, щіпкою!На таці можна малювати доріжки, запропонуйте малюкові пройти пальчиками по цій доріжці. Для дітей старшого віку можна малювати лабіринти. В такий спосіб можна вивчати фігури, букви, цифри, придумувати цілі казочки.