Відповідне рішення 10сесії восьмого скликання Комишанської
сільської ради від 12.11.2021 «Про встановлення вартості харчування
здобувачів освіти у закладах освіти Комишанської сільської ради на
2022 рік», з метою забезпечення організації якісного харчування
вихованців у закладах встановлено таку вартість харчування:


Додаток 2
до рішення Комишанської сільської ради
восьмого скликання
12 листопада 2021 року
№ з/п | Режим харчування | Діти віком від 1 до 4 років | Діти віком від 4 до 6(7) років | ||||
Установлена вартість | Бюджет | Благодійна допомога | Установлена вартість | Бюджет | Благодійна допомога | ||
1 | Триразове | 39 | 25 | 15,6 | 53,38 | 25 | 28,38 |

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗКОШТОВНИМ ХАРЧУВАННЯМ ДІТЕЙ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Закон України
Про внесення змін до деяких законів України
щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей внутрішньо переміщених осіб
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести зміни до таких законів України:
1. Абзац сьомий статті 22 Закону України “Про професійну (професійно-технічну) освіту” (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 32, ст. 215; 2018 р., № 43, ст. 345) викласти в такій редакції:
“організація харчування здобувачів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, осіб з інвалідністю, осіб з особливими освітніми потребами, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”.
2. Статтю 21 Закону України “Про загальну середню освіту” (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 28, ст. 230; 2015 р., № 6, ст. 40; 2016 р., № 5, ст. 50; 2018 р., № 43, ст. 345) доповнити частиною п’ятою такого змісту:
“5. Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, та навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.
3. Частину третю статті 33 Закону України “Про дошкільну освіту” (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 49, ст. 259; 2006 р., № 44, ст. 433) викласти в такій редакції:
“3. Дітям грудного віку та дітям другого року життя, які входять до складу малозабезпечених сімей, дітям грудного віку та дітям раннього віку, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб за рахунок держави гарантується забезпечення дитячим харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.
4. Частини другу, третю, четверту, шосту та сьому статті 4 та абзаци другий і третій частини першої статті 6 Закону України “Про дитяче харчування” (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 44, ст. 433; 2014 р., № 2-3, ст. 41) після слів “які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” доповнити словами “мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, або з числа внутрішньо переміщених осіб”.
5. Статтю 7 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., № 1, ст. 1, № 11, ст. 75; 2016 р., № 6, ст. 58) після частини дев’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
“10. Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.
У зв’язку з цим частину десяту вважати частиною одинадцятою.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо приведення у відповідність із цим Законом підзаконних нормативно-правових актів, забезпечивши набрання ними чинності одночасно з набранням чинності цим Законом.
Президент України В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Пільги на харчування
Картинки по запросу пташки з пляшокВід плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.
Відповідно до пункту 2.5 “Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах”, затвердженого наказом МОН від 21.11.2002 № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися упродовж року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім’ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім’ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.
Пунктом 2.10 Порядку № 667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.
У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
Для оформлення пільги на харчування необхідно надати наступні документи:
Діти з малозабезпечених сімей
Харчування безкоштовне
Довідка з Управління праці та соціального захисту населення – 1 шт. (оригінал). Поновлюється 1 раз на півроку
Свідоцтво про народження дитини – 1 шт.(копія)
Довідка (форма № 3) – 1 шт. (оригінал)
Діти-сироти (опікуни)
Харчування безкоштовне
Свідоцтво про народження дитини – 1 шт.(копія)
Рішення суду про опікунство – 1 шт.(копія)
Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років)
Харчування безкоштовне
Свідоцтва про народження всіх дітей – по 1 шт.(копія)
Посвідчення багатодітної сім’ї – 1 шт.(копія)
Довідка форма № 3 – 1 шт. (оригінал)
Військових, які беруть (брали) участь в АТО
Військових, які беруть (брали) участь в АТО, визнають учасниками бойових дій відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-ХІІ. На них поширюються норми законів:
«Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни» від 16.03.2004 № 1603-IV,
«Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ.
Нормативно-правові документи
- Закон України «Про дошкільну освіту»
- Закон України «Про дитяче харчування»
- Закон України «Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої